logo serwisu
Zestawienie Ocen
v.3.0.2.4

beta v3.0.3.4

Zestawienie Ocen


E-Dziennik


Aktualności

22.05.2011
Aktualizacja programu Zestawienie Ocen - wersja 3.0.2.4.
10.06.2008
Aktualizacja programu Zestawienie Ocen - wersja 3.0.2.2.
17.01.2008
Aktualizacja programu Zestawienie Ocen - wersja 3.0.2.1.
13.01.2008
Aktualizacja beta wersji programu Zestawienie Ocen - wersja 3.0.3.0.

Projekt

Pierwotnie program Zestawienie Ocen, powstał w celu szybkiego przygotowania i wydrukowania karteczek dla rodziców uczniów (na wywiadówkę). Program "spodobał się" więc w wolnych chwilach rozpocząłem jego rozbudowę o kolejne przydatne funkcjonalności.
W chwili obecnej (czyli 5 lat od momentu opublikowania pierwszej wersji programu) Zestawienie Ocen, stanowi już dosyć rozbudowane narzędzie dzięki któremu ciężka praca wychowawcy klasy jest odrobinę ułatwiona.

Rozwój programu ciągle postępuje, ciągle mam nowe pomysły na nowe opcje, sporo ciekawych sugestii otrzymuję także od jego użytkowników. Jedynym ograniczeniem jest mój wolny czas który mogę poświęcać na jego rozbudowę.


Od jakiegoś czasu dosyć popularne zaczynają się robić wszelkiego rodzaju "edzienniki" (dzienniki elektroniczne - internetowe), które mają ułatwić kontakt wychowawcy z rodzicami. Niestety ich funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia (nie wspominając o cenie, która w większości przypadków jest zupełnie nieadekwatna do oferowanej jakości).

Jako, iż jestem żywo zainteresowany tym tematem napisałem sobie (w celach testowych) taki dziennik elektroniczny , niestety jego pełna obsługa przy pomocy przeglądarki internetowej była prawdziwą męczarnią. Program zamiast przyspieszać pracę wybitnie ją spowalniał. Po wielu testach (testowałem także rozwiązania komercyjne) doszedłem do wniosku, że napisanie aplikacji czysto webowej, jednocześnie wyposażonej w niezbędne funkcje i wygodnej w użyciu jest praktycznie niemożliwe. Stąd pomysł z połączeniem programu Zestawienie Ocen i aplikacji webowej w jedną pełną funkcjonalność.

Aplikacja pod system Windows zapewnia pełen komfort pracy przy wprowadzaniu i opracowywaniu danych, natomiast aplikacja serwer side (napisana w języku php) zapewnia wygodną publikację danych w internecie.
Dzięki takiemu podziałowi nauczyciel wychowawca nie musi posiadać połączenia z internetem, wprowadzanie danych następuje lokalnie. Połączenie jest konieczne wyłącznie w przypadku publikacji danych klasy (co zajmuje nawet mało wprawnej w posługiwaniu się komputerem osobie maksymalnie 5 minut).

W chwili obecnej połączyłem oba serwisy (Zestawienie Ocen i E-dziennik) w jedną całość i w takiej postaci w najbliższej przyszłości oba te projekty będą rozwijane.